Primăria Borșa creează 50 de locuri de parcare pentru locuitori și turiști

Primăria Borșa anunță extinderea capacității de parcare în zona centrală, unde vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18, potrivit primarului Sorin Timiș. Proiectul urmărește fluidizarea traficului și creșterea confortului pentru locuitori și turiști.

Noile locuri vor fi create prin refacerea marcajelor rutiere pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară, zonă intens circulată și aflată în plin proces de modernizare. Autoritățile consideră că această intervenție va contribui la o mai bună organizare a traficului și la utilizarea eficientă a spațiului rutier.

„Amenajarea celor 50 de locuri de parcare va îmbunătăți condițiile pentru borșeni și pentru turiștii care ne vizitează”, a declarat primarul Sorin Timiș, subliniind că lucrările vor începe în perioada următoare.

a
Share Post
0 comentarii

LASA UN COMENTARIU