România U18 pornește la drum, Alexandru Apostu, reprezentantul CSȘ 2 Baia Mare la Campionatul Balcanic

Naționala masculină U18 a României începe joi parcursul la Campionatul Balcanic din Podgorica, ultima repetiție înaintea turneului final al Europenelor din Italia. În lotul tricolorilor se află și băimăreanul Alexandru Apostu, extremă la CSȘ 2 Baia Mare, unul dintre jucătorii de perspectivă ai generației.

România a fost repartizată în Grupa A, alături de Muntenegru, Kosovo și Turcia, în timp ce cealaltă serie reunește Grecia, Bulgaria, Serbia și Moldova. Tricolorii debutează azi, de la ora 15.30, împotriva Kosovo, urmând să întâlnească vineri Muntenegru (18.00) și sâmbătă Turcia (15.30).

Primele două clasate merg în semifinale, iar formațiile de pe locurile 3 și 4 vor evolua în turneul pentru pozițiile 5–8. Toate partidele pot fi urmărite în direct pe canalul de YouTube al Federației din Muntenegru.

a
0 comentarii

LASA UN COMENTARIU