Muzeul Județean de Mineralogie lansează expoziția interactivă „Muzeul virtual”
Muzeul Județean de Mineralogie „Victor Gorduza” Baia Mare a digitalizat peste 400 de piese, iar vineri, 7 februarie, va lansa oficial expoziția interactivă „Muzeul virtual”. Evenimentul va avea loc la ora 14.00 și va include prezentarea unei colecții de piese scanate 3D, afișate în realitate
