Ne-a părăsit Marin Cocârcă, fost rugbyst băimărean

0 minutes, 37 seconds Read

Tristețe în comunitatea sportivă din Baia Mare. Marin Cocârcă, fostul rugbyst al echipei, s-a stins din viață, conform anunțului făcut de clubul CSM Știința Baia Mare.

„Marin a făcut parte din familia noastră între anii 1992 și 2004, contribuind la câștigarea Cupei României cu echipa noastră în anul 1999. A fost unul dintre pilonii echipei noastre, demonstrând calități remarcabile și dedicare totală sportului. Pe parcursul carierei sale, Marin a mai jucat pentru echipele Clubul Sportiv Studențesc București și CS Știința Petroșani. Conducerea clubului și colegii de echipă transmit sincere condoleanțe familiei îndurerate! Să-l ierte Dumnezeu și să-i ofere odihnă veșnică!”, este mesajul transmis de CSM Știința Baia Mare.

Similar Posts

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *