Victorie pentru băimăreni în derby și victorie pentru sigheteni în lupta pentru promovare

0 minutes, 54 seconds Read

În etapa a doua din play-off și play-out în Liga 3, au avut loc câteva meciuri importante.

CS Minaur a reușit să părăsească ultimul loc al clasamentului Seriei 10, făcând schimb de poziție cu FC Olimpia Satu Mare, pe care a învins-o pe teren propriu într-un meci disputat astăzi. Deși cele două echipe sunt separate doar de diferența de golaveraj, ele rămân pe locuri care le-ar putea duce la retrogradare.

În partida dintre CS Minaur și FC Olimpia Satu Mare, scorul final a fost 4-2 în favoarea echipei gazdă. Golurile pentru băimăreni au fost marcate de D. Dobrean, P. Batin de două ori și D. Mureșan.

De asemenea, CSM Sighetu Marmației, cealaltă reprezentantă a Maramureșului, a obținut o victorie importantă pe teren propriu în play-off și a urcat pe locul 3 în clasament.

În meciul contra echipei Crișul Sântandrei, CSM Sighetu Marmației s-a impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Ndiaye Pape în minutul 48 și de Emmanuel Mensah în minutul 88.