Calificare la națională pentru elevii sigheteni după succesul la „Tinerii dezbat”
Două echipe ale Colegiului Național „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației au participat la etapa județeană a Olimpiadei de argumentare, dezbatere și gândire critică „Tinerii dezbat”, desfășurată pe două secțiuni: clasele IX–X și clasele XI–XII. Colegiul a fost reprezentat de Irina Petrovai, Simina Colopelnic și Luca-Emanuel
