Unirea Șișești se întoarce cu 30 de medalii de la Campionatul Național de Skandenberg

1 minute, 33 seconds Read

În perioada 29 martie – 31 martie 2024, echipa Unirea Șișești, sub îndrumarea antrenorului Olimpiu Făt, a luat parte la Campionatul Național de Skandenberg, ediția 2024. Sportivii din Maramureș au obținut un total de 30 de medalii, clasându-se pe locul al treilea în clasamentul general al cluburilor.

Iată rezultatele înregistrate:

  1. Buta Tiberiu:
    • Locul 1 la bratul stâng, categoria tineret +90kg
    • Locul 1 la bratul drept, categoria tineret +90kg
    • Locul 2 la bratul stâng, categoria seniori +110kg
    • Locul 2 la bratul drept, categoria seniori +110kg
  2. Adina Chis:
    • Tineret:
      • Locul 1 la bratul drept, categoria +55kg
      • Locul 2 la bratul stâng
    • Senioare:
      • Locul 2 la bratul drept, categoria -65 kg
      • Locul 2 la bratul stâng, categoria -65kg
    • Open:
      • Locul 2 la bratul drept
  3. Olimpiu Fat:
    • Locul 1 la bratul stâng, categoria masters -100kg
    • Locul 1 la bratul drept, categoria masters -100kg
  4. Goia Flaviu:
    • Masters:
      • Locul 1 la bratul drept, categoria -70kg
      • Locul 1 la bratul stâng, categoria -70kg
  5. Erik Hering:
    • Tineret:
      • Locul 1 la bratul drept, categoria -75kg
  6. Denis Kozma:
    • Tineret:
      • Locul 2 la bratul drept, categoria -70kg
  7. Augustin Mantog:
    • Grand Masters:
      • Locul 1 la bratul stâng, categoria -80kg
      • Locul 1 la bratul drept, categoria -80kg
  8. Vivien Alexa:
    • Junioare:
      • Locul 1 la bratul stâng, categoria -55kg
      • Locul 1 la bratul drept, categoria -55kg
  9. Samuel Neag:
    • Juniori:
      • Locul 1 la bratul drept, categoria -80kg
  10. Pava Romeo:
    • Tineret:
      • Locul 3 la bratul drept, categoria -80kg
  11. Richard Pusok:
    • Juniori:
      • Locul 3 la bratul stâng, categoria -75kg
      • Locul 3 la bratul drept, categoria -75kg
  12. Erik Rus:
    • Tineret:
      • Locul 2 la bratul stâng, categoria -90kg
  13. Ionut Tomoioaga:
    • Seniori:
      • Locul 2 la bratul stâng, categoria -100kg
      • Locul 2 la bratul drept, categoria -100kg
  14. Pustai Andrei:
    • Subjuniori:
      • Locul 3 la bratul drept, categoria +65kg
  15. Raul Rosu:
    • Tineret:
      • Locul 3 la bratul stâng, categoria -70kg
  16. Ioan Alexandru:
    • Juniori:
      • Locul 2 la bratul drept, categoria -75kg

Similar Posts

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *