Au început lucrările pentru demolarea podului Unirii
Primele măsuri au fost deja aplicate prin închiderea parcării publice de pe strada George Coșbuc nr. 12 (amonte pod), spațiu afectat lucrărilor pregătitoare și organizării de șantier. Pasul decisiv va fi făcut pe 15 iunie 2026, dată la care circulația auto și pietonală pe pod
